KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9658487
*
nr 965 8487
Outi Heiskanen
(f. 1937), Finland
Etsning, Outi Heiskanen, 1992, 16/20, motivet: 18x24
Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 18:14:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 19:37:39
1
200 kr
27/5 22:27:01
2
250 kr
29/5 18:23:05
3
300 kr
1/6 14:53:42
4
Vinnande bud
1/6 17:11:14
1
400 kr
1/6 17:11:14
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk outi heiskanen
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:57
*
Outi Heiskanen
Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 965 8487
Outi Heiskanen
(f. 1937), Finland
Etsning, Outi Heiskanen, 1992, 16/20, motivet: 18x24
Outi Heiskanen, finländsk bildkonstnär född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 19:37:39 | 1 | 200 kr |
27/5 22:27:01 | 2 | 250 kr |
29/5 18:23:05 | 3 | 300 kr |
1/6 14:53:42 | 4 | Vinnande bud |
1/6 17:11:14 | 1 | 400 kr |
1/6 17:11:14 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk outi heiskanen
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:57